Ana sayfa » Pearson PTE Özel Ders

Pearson PTE Özel Ders

 

Pearson PTE Özel Ders programımız her kişinin kendi algı ve öğrenme yöntemine özel olarak programlanmış bir çalışma ve öğrenme metodu uygulanarak kişiye özel olarak programlanmıştır.

Özel ders programlarımız kendi çalışma, yaşam ve öğrenme alışkanlığı olan öğrencilerimiz için kişiye özel en hızlı ve etkin öğrenme modeli uygulanarak planlanır ve uygulanır.

Pearson PTE Özel Ders içeriği ve programı öğrencinin bilgisinde eksik olan noktalar ve konular belirlenerek kişiye özel olarak programlanmıştır.

Ders saatleri ve ders program içeriği kişinin çalışma saatlerine ve en verimli olacağı yaşam standart dilimine göre hazırlanır.

Pearson PTE Özel Ders

Kişiye özel öğretim modeli uygulanarak en hızlı şekilde istenilen başarıya ulaşmak için zaman kaybı olmadan stratejik yaklaşımlarla en hızlı sonuç mutlaka alınmaktadır.

Özel ders programlarımızda öğrencimizin doğru bildiği yanlışlar hızla tespit edilerek İngilizce eğitiminde şimdiye kadar kendisine engel teşkil eden tüm handikaplar alanında uzman eğitmenler tarafından birkaç saatlik ders neticesinde çözüme ulaşır.

Bu sayede uzun zamanlar çalışmalar gerçekleştiren fakat istedikleri sonuca ulaşamayan öğrenciler, çok kısa sürede senelerdir etkin bir şekilde öğrenemedikleri tüm eksiklerini çok kısa sürede tamamlarlar.

Dikkat dağınıklığı ve yoğun çalışma ve iş temposundan kaynaklı olarak odaklanamama problemi yaşayan öğrencilerimiz için, kişiye özel hazırlanan özel ders programlarımızda ayrıca sınav öncesi ve sonrasında motivasyon, öz güven arttırma, kaygı azaltmaya yönelik çalışmalarda konularında eğitim almış uzmanlarımız tarafından çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirilir.

Kendi konuşmalarınızı kayıt edin! Genellikle kişiler ilk ses kayıtlarını duyduklarında çok şaşırırlar ve de derslerimizde uyguladığımız kayıt yöntemlerinin neticesinde en çok duyduğumuz cümleler; okuduklarında “Aman Allahım! Gerçekten böyle ses çıkarıyor muyum?” Kendi konuşmanızı dinlediğinizde kendi telaffuz hatalarınızdan kaç tanesini tespit edebileceğinize siz de şaşıracaksınız.

Aynı aksanla söylemeniz şart değildir. Önemli olan dil bilgisi ve kelimeleri doğru telaffuz ile söyleyebilmenizdir. Özellikle İngilizce telaffuz da “s” ve “h” harflerinin seslerini kaçırmadığınızdan emin olun. Birkaç kez tekrar etmeniz pratik kazanmanız için son derece önemlidir. Ayrıca, kendiniz video çekmeyi ve konuşma şeklinizi de kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Oldukça yardımı olacaktır.

Read Aloud Bölümünü öncelikle okuyarak çalışmak… Read aloud bölümü okunmadan önce, vurgulanan kelimeleri, zayıf formları (örneğin, “to” kelimesi için “tu” sesi), bağlantılı sesleri (örneğin, “oturdu” için “sat down”)  ve / veya belirli bir sesi dinlemeden önce mutlaka size yazılı olarak sunduğumuz metin şeklini okuyun ve de sonra dinleyerek kontrol edin.

Bundan sonra, “Gölge Okuma” dediğimiz yöntemi kullanarak dinlemeyi gerçekleştirirken bir taraftan da, eş zamanlı olarak, kendiniz de yüksek sesle okuyarak pratik yapmaya devam edin.Daha sonra dinleme sesini alçaltarak tekrar yüksek ses ile okuyun. Bir sure sonra kayıt sesi ile kendi sesiniz aynı, tam zamanlı olacak şekilde okumalarınızı yapmaya devam edin. Size akışkanlık kazandıracak ve de telaffuzunuza yardımcı olacaktır.

Fonetik betiği öğrenin:Bir sözlüğü doğru kullanabilmek için, sözlükleri telaffuzu göstermek için kullandıkları sembolleri öğrenmen gerekir. Örneğin, / j / bir sözlükteki, yattaki y anlamına gelir, reçeldeki j değil. Sözlükler her zaman ön tarafta bu sembollerin bir listesine sahip olacak ve siz bunları öğrenene kadar bunları fotokopisini çekebilir ve üzerinde test edebilirsiniz. Fonetik semboller genellikle öne eğik çizgiler arasına konur; / a: /.

Telaffuz kurallarını öğrenin!Her ne kadar İngilizce yazımın tamamen rastlantısal olduğu ve bir kelimenin ilk defa gördüğünüzde telaffuzunu bilmek imkânsız gibi görünse de, bu tam olarak doğru değildir. Aslında, birkaç telaffuz kuralı ile genellikle iyi bir tahminde bulunabilirsiniz.

Örneğin, rat and rate farkı açıklayan Magic E kuralı vardır ve ch in chef, cheese and chorus kelimelerinde ch’ın farklı telaffuzları, kelimelerin farklı dillerdeki kökleriyle açıklanabilir.

Pearson PTE Özel Ders

İlk dilini unut tavsiye edilir ama doğru değildir!

Tercüme etmek zor ve doğrudan İngilizce düşünmenizi engeller.  En çok karşılaştığımız sorun bu dur! Ve fakat en çok çekindiğimiz bölüm olan konuşma bölümünde, doğal olarak sorulan bir soruya cevap vermek istediğinizde, konuşmayı öğrendiğiniz andan itibaren konuştuğunuz ana diliniz ile düşünmeniz doğaldır.

Burada Türkçe ve İngilizce cümle arasında matematiksel bir bağlantı vardır. Siz süre içerisinde düşündüğünüz cümleyi “yapısal cümleleştirme İngilizcesi  (Wola metodu)” ile kurmayı öğrendiğinizde ve belli konular üzerinde çalıştığınızda zaman içerisinde rahatlıkla kendinizi kurmak istediğiniz cümleleri kurarken bulacaksınız!

Metodumuz kelimelerin anlamlarını bağlam ve örneklerle öğrenmenizi sağlar.

WOLA Metodunu kullanarak, örnek kelime ve de kelimelerden yapılan cümleleri yazarak ve de cümle yazımlarını doğru bir şekilde cümleleştirebilmeniz için size sunduğumuz programlar dâhilinde çalışarak hem kendi kurmak istediğiniz cümleleri kurar hale gelebileceksiniz hem de telaffuz konusundaki problemlerinizi halletmiş olacaksınız.

Dinlemek :Konuşma pratiğinin en iyi ikinci yolu İngilizce konuşan diğer insanları dinlemek. Her derste sunulan materyallerle, anadili İngilizce ve anadili İngilizce olmayan konuşmacıları dinlemenizi sağlar ve dinleyerek ve kopyalayarak kelimeleri doğru telaffuz etmeyi öğrenirsiniz. Her kelimenin telaffuzunu dinlemek ve tekrar etmek son derece önemlidir.

Net bir amaca odaklanın!Her bireyin kendi hayat döngüsü içerisinde yapmakla yükümlü olduğu zorunlulukları, hayat akışı içerisinde dersi, okulu, işi ve zorunlukları mevcut. Yoğun hayat temposu içerisinde bir de vakit ayırıp, İngilizce konuşma eğitimi almayı istiyorsanız mutlaka hedefe odaklanın.

Herkesin çalışmak için bireysel ihtiyaçları ve tercihleri vardır, bu yüzden size uyum sağlayabilecek esnek bir kursa ihtiyacınız var. Her öğrencinin kendi ritmini bulması önemlidir, eğitim aldığınız kursun, kişisel hedeflerinize ulaşmak için sürekli geri bildirimde bulunması ve destek vermesi ve de sizi en kısa sürede hedefe götürmesi önemlidir.

Risk almak!Yeni bir şey öğrenmek için hata yapmanız gerekir. Öğrencilerimiz, İngilizceyi arkadaşça ve rahat bir ortamda konuşarak pratik yaparak ve de İngilizceyi öğrenerek ve anlayarak pratik yaparlar ve de  öğrencilerimiz yanlış bir şey söylediklerinde endişelenmezler çünkü öğrenme sürecinin önemli bir parçasıdır yanlış yapmak.

Pearson PTE özel ders

Pearson PTE özel ders

error: Tüm hakları saklıdır