ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ hazırlık atlama sınavını W.O.L.A. ile hiç zorlanmadan geçeceksiniz. Siz de bizimle başaranlar arasında yerinizi alın!

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK KURSU PROGRAMIMIZ

– ALTINBAŞ HAZIRLIK SINAV SİSTEMİNE ÖZEL EĞİTİM
– ALTINBAŞ HAZIRLIK ve KUR ATLAMA SINAVLARINA YÖNELİK ÖZEL SINAV PROGRAMI
– LISTENING-NOTE TAKING ÇALIŞMASI
– ALTINBAŞ HAZIRLIK SINAVINA YÖNELİK HAZIRLANMIŞ ÇOK SAYIDA ÇALIŞMA
– HAZIRLIK OKULU TECRUBESİ OLAN EĞİTMENLER
– KİŞİYE ÖZEL WRITING EĞİTİMİ
– HAFTA İÇİ ve HAFTA SONU ETÜT PROGRAMLARI
– W.O.L.A. eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

* Tüm eğitmenlerimiz HAZIRLIK ATLAMA – HAZIRLIK BÖLÜMÜ eğitiminde uzman ve tecrübeli akademisyenlerdir.
* Kursumuzda bulunan geniş arşivimiz hazırlık materyalleri ile öğrencilerimizin hizmetindedir.

Ana sayfa » Altınbaş Üniversitesi
altınbaş üniversitesi
altınbaş üniversitesi

Altınbaş Üniversitesi

Altınbaş Üniversitesi Hazırlık İngilizce Programı

Altınbaş Üniversitesi hazırlık programı yabancı diller için ortak referans sistemi olan “Ortak Avrupa Dil Seviye Referans Çerçevesi” (CEFR)’yi temel alır. Konuşma, yazma, okuduğunu ve dinlediğini anlama becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Temel İngilizce Bölümünde (Hazırlık Programı) birimsel bir sistem uygular. Program 8’er haftalık 4 dönemden ve 4 seviyeden (A1, A2, B1, B2) oluşur.

Altınbaş Üniversitesi İngilizce Seviye Belirleme Sınavı

Kayıt yaptıran öğrenciler akademik yılın başında yapılan seviye belirleme sınavına girerler ve kendilerine uygun seviyeye yerleştirilirler. Seviye belirleme sınavı okuduğunu, dinlediğini anlama, konuşma ve yazma becerilerini ölçer. Seviye belirleme sınavından belli bir puanın üzerinde alan öğrenciler yeterlik sınavına girerler. Yeterlik sınavından başarılı olan öğrenciler bölüme geçerler.

Ölçme ve Değerlendirme Sistemi

Altınbaş Üniversitesi Temel İngilizce Bölümünde ölçme ve değerlendirme, birim içi ve birim sonu olmak üzere iki çeşittir. Birim içi değerlendirmeye ara sınavlar, projeler, ödevler, belgeler ve sunumlar dâhildir. Final sınavına girebilme koşulu birim içi değerlendirmede 100 puan üzerinden en az 65 puan toplamak ve devamsızlık limitini aşmamış olmak gerekmektedir.

Final sınavları okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer. Bir üst seviyeye geçebilmenin koşulu, final sınavından en az %60 başarı sağlamaktır.

Altınbaş Üniversitesi Hazırlık İngilizce Yeterlik Sınavı

Altınbaş Üniversitesi Hazırlık Temel İngilizce Bölümü öğrencileri, fakültelerinde eğitimlerine devam edebilmek için Altınbaş Üniversitesi tarafından hazırlanan yeterlik sınavından en az 60 puan almalıdırlar. İngilizce yeterlik sınavı okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer.

Dönem sonlarında yapılan İngilizce yeterlik sınavlarına sadece B2 seviyesini tamamlamış öğrenciler girebilirler. Yeni akademik yıl başlangıcında yapılan İngilizce yeterlik sınavı ise seviye fark etmeksizin tüm öğrencilere açıktır.

Uluslararası geçerliliği olan aşağıdaki sınavlardan, Üniversitenin belirlediği puanı alan öğrenciler de, puanlarını önceden duyurulan tarih aralığında ibraz etmek olmak koşuluyla fakültelerinde eğitimlerine devam edebilirler.

Alınan uluslararası belgelerin son 2 yıl içinde alınmış olması ve Güz /Bahar dönemi başlamadan Altınbaş Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okuluna teslim edilmesi gerekmektedir.

Altınbaş Üniversitesi

Altınbaş Üniversitesi

 Sınav Türü Geçerlilik Süresi Asgari Puan
 Yeterlilik Sınavı 60
 TOEFL IBT 2 yıl 65
 PTE Akademik 2 yıl 55
 FCE 2 yıl  C
 CAE 2 yıl  C
 CPE 2 yıl  C
 YDS 2 yıl  85
error: Tüm hakları saklıdır