Ana sayfa » Kadir Has İYS Listening

 

Kadir Has İYS Listening

 

Kadir Has Üniversitesi İYS Listening Sınavı ile İlgili bilgilerler birlikte WOLA METHOD yazımızı detaylı bir şekilde okumanızda fayda vardır.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS SINAVI LISTENING BÖLÜMÜ

Bu doküman KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS sınavı LISTENING BÖLÜMÜNDE kullanabileceğiniz spesifik ve stratejik bilgileri sağlamaktadır.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS sınavında 3 bölüm vardır:
1-Reading-Okuma (%40)
2-Listening-Dinleme (%30)
3-Writing-Yazma (%30)

Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü ;(%30)
Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2 bölümden
oluşmaktadır.

1.BÖLÜM: WHILE LISTENING (DİNLEME) (% 13)

Metin: khas. İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm “Birini Dinlemek”bir öğretim görevlisi ile bir öğrenci arasında, bir içerik dersi için mevcut bir ödev hakkında konuşan bir tartışmadır.

khas. İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de tema, öğrencilerin birinci sınıfta okuyacakları ana konu alanlarından bazıları ile yakından ilgilidir.

Örneğin; tarih veya bilimin önemli bir yönü gibi Ancak, khas.İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de öğrencilerin herhangi bir uzman bilgisi olmadan tüm soruları cevaplayabilmeleri beklenmektedir.

Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de tartışma süresi 14-16 dakikadır. Öğrenciler sadece bir kez dinleme yapabileceklerdir.

Sorular: Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de kısa bir cevaba ihtiyaç duyabilecek veya bir cümledeki boşlukları doldurmayı gerektirebilecek 10-12 soru vardır.

Khas. İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de konunun içeriğini ve öğretim görevlisinin / öğrencinin konuyla ilgili görüşlerini / tutumlarını / tepkilerini ele almaktadır.

Khs. İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de tartışma başlamadan önce soruları okumak için öğrencilerin 3 dakika süresi olacaktır. Soruların sırası, tartışmadaki bilgilerin sırası ile aynı olacaktır.

Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening de sınav bittikten sonra öğrencilerin cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süreleri olacaktır.

Amaç: Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 1. Bölüm while listening bölümü, sınava giren öğrencilerin akademik bağlamda bir tartışmadan ana fikirleri ve önemli ayrıntıları ne kadar iyi belirleyip çıkarabileceğini ve bir tartışmayı ne kadar iyi takip edebileceklerini test etmeyi amaçlamaktadır.

Bu beceri gerekli ve önemlidir çünkü birinci sınıfta ve sonrasında, öğrencilerin öğretmenleri ve öğretim asistanları ile akademik konularda tartışmalara katılabilmeleri, ana noktaları ve destekleyici örnekleri anlamaya çalışmaları gerekir.

2.BÖLÜM: NOTE-TAKING (ANLATIM ve NOT ALMA) (% 17)

Metin: Khas. Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de öğrencilerin birinci sınıfta okuyacakları ana konu alanlarından bazıları ile yakından ilgili bir derstir.

Khas. İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de öğrenciler herhangi bir uzman bilgisi olmadan tüm soruları cevaplayabilmeliler.

Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de ders süresi 15-18 dakikadır ve öğrenciler sadece bir kez dinleyeceklerdir.

Sorular: Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de kısa bir cevaba ihtiyaç duyan veya bir cümledeki boşlukları doldurmayı gerektirebilecek 8-12 soru vardır.

Khas. Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de konunun içeriği ve öğretmenin konuyla ilgili görüşleri ele alınacaktır. Ders başlamadan önce öğrencilerin not alma başlıklarını okumak için 1 dakikası olacaktır.

Kadir Has Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de ders bitiminde, yaptıkları notları kullanarak soruları cevaplamaları için 15 dakika süre verilir.

Khas. Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de soruların sırası, dersteki bilgilerin sırası ile aynı olacaktır. Yanıtlar kısa yanıtlı ve / veya boşluk doldurulma şeklindedir.

Amaç: Khas.Üniversitesi İYS Sınavı Listening-Dinleme Bölümü 2. Bölüm NOTE TAKİNG de bölümünde, öğrencilerin akademik bir derste ana fikirleri ve önemli destekleyici bilgileri ne kadar iyi tanımlayabileceklerini test eder.

Bu beceri gereklidir, çünkü birinci sınıfta ve sonrasında, öğrencilerin öğretmenlerinin derslerini İngilizce olarak takip edebilmeleri ve onlardan notlar alabilmeleri, ana noktaları ve destekleyici örnekleri anlamaya çalışmaları gerekir.

WOLA DA KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ-İYS LISTENING EĞİTİMİ;

*WOLA DA KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ-İYS SINAVI LISTENING EĞİTİMİZDE;

*SINAVINIZIN LISTENING BÖLÜMÜNÜN DETAYLI İÇERİĞİ …

*SORU TİPLERİNİN DETAYLI ÇÖZÜMLERİNİ…
*SORULARI NASIL ÇÖZECEĞİNİZİ VE TAKTİKLERİ…

*KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS SINAVI FORMATINDA LISTENING ÇALIŞIRKEN VE DE DİNLEME YAPARKEN HANGİ KELİME VE BAĞLAÇLARI BİLMENİZ GEREKTİĞİNİ…

*KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS SINAVINIZIN FORMATINDA ÇÖZÜMLÜ LISTENING TAM SINAV ÖRNEKLERİNİ*WHILE-LISTENING ve de NOTE-TAKING ÇALIŞMASINI NASIL YAPMANIZ
GEREKTİĞİNİ…

*ONLARCA LISTENING ÖRNEK SINAV FORMATI TESTLERİNİ…

*LISTENING TESTLERİNİN DINLEME PARÇALARININ (DETAYLI TAKİP EDEREK ÇALIŞABİLMENİZ İÇİN) AYRICA YAZILI OLARAK AÇIKLAMALI İNGİLİZCE METİNLERİ İLE BİRLİKTE WOLA METHOD SİSTEMİ İLE KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İYS SINAVINIZIN FORMATINDA ÇALIŞIYORUZ…

WOLA

https://www.instagram.com/wolaakademi/

error: Tüm hakları saklıdır