DLA SINAVI İNGİLİZCE SPEAKING KURSU

 

DLA SINAVI İNGİLİZCE SPEAKING KURSU

TURKISH AIRLINES IN-HOUSE TEST OF ENGLISH FOR CABIN

TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA

TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA Sınavı bilgisayar ortamında yapılır. Katılımcıların cevapları bilgisayar ortamında kaydedielerek değerlendirme süreçleri bu kayıtlar esas alınarak gerçekleştirilir.

Bu değerlendirme sürecinde;

*Pronunciation (telaffuz)

*Anlama ve soruya uygun cevap verme

*Gramer (dilbilgisi)

*Vocabulary (kelime bilgisi)

gibi kriterler göz önünde bulundurulur.  Akıcılık, cümle yapısına hakimiyet, telaffuz, anlama ve cevap verme gibi esaslar değerlendirilerek katılımcıların İngilizce dil yeterliklerinin ölçülmeleri amaçlanmaktadır.

TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA Sınavı dört (4) bölümden oluşmaktadır:

1.Bölüm General Questions: Genel içerikli 5 sorudan oluşmaktadır. Katılımcıların bu sorulara verdikleri cevapların açık ve anlaşılır olması gerekirken, aynı zamanda verilen cevaplardan, yöneltilen soruyu anlayıp anlamadıkları tespit edilir.

İkinci Bölüm: Picture Description- Katılımcılara gösterilen 2 görsele yönelik sorular sorularak, görselden ne anladıkları ifade etme becerileri belirlenmeye çalışılır.

Üçüncü Bölüm:Scenarios- Karşılaşılabilecek durumlarla ilgili 2 senaryo yöneltilir. Bu durumlarla, ilgili katılımcıların uygun cümleler kurmaları ve karşılaşılabilen bu durumlarda ne yapacaklarını içeren kısa sorular sorulur

Dördüncü Bölüm: Re-telling–Katılımcıların, çeşitli haber veya olayları içeren okuma parçalarını kendi cümleleri ile ifade etmeleri ve sorulacak olan soruları cevaplamaları beklenir.

 

WOLA- TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA SPEAKING EĞİTİM PROGRAMI

SPEAKING DERSI AMA SPEAKING DERSLERINIZIN SONUNDA SİZ DE KENDINIZ KURMAK ISTEDIĞINIZ CUMLELER İLE KENDINIZI İFADE EDEBİLİYOR NOKTAYA GELMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

DLA SINAVINDA ISTEDİĞİNİZ PUANA ULAŞMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

DLA SINAVINI YETERİ KADAR TANIMIYORSANIZ& NEREDEN BAŞLAYACAĞINIZI BİLMİYOR MUSUNUZ?

EZBER YÖNTEMİ İLE DEĞİL, SINAV FORMATINDA SORU TİPLERİNE GÖRE NASIL CEVAP VERMENİZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

İNGİLİZCE DİLBİLGİSİ BAŞINIZI MI AĞRITIYOR?

SINAVDA TAM OLARAK NEYİN İSTANDİĞİNİ BİLMEK İSTER MİSİNİZ?

YOKSA SINAVIN MÜTHİŞ BİR ŞEKİLDE ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN EN İYİ İPUÇLARINI MI ARIYORSUNUZ?

EĞER TÜM BU SORULARA CEVABINIZ “EVET” İSE VEYA ARADIĞINIZ DLA SINAVINA HAZIRLANIRKEN BİR DESTEK İSE SİZİ BİZİMLE BAŞARAN KABİN MEMURLARIMIZIN ARASINDA GÖRMEK İÇİN SİZİ WOLA YA BEKLİYORUZ…

DLA SINAVINIZDA İSTEDİĞİNİZ SONUÇLARI ALMANIZ İÇİN HER ZAMAN YANINIZDAYIZ…

WOLA- TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA SPEAKING EĞİTİM PROGRAM İÇERİĞİ VE HEDEFİ;

 

*Kabin Ekibi İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı içeriğine uygun, ihtiyaca ve sonuca yönelik çalışma programlarımız, tamamen bireyin hedefleri göz önüne alınarak, alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

*Eğitimlerimiz, öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi ile düzeylerine uygun hızlı ve yoğun bir program uygulanarak en kısa zamanda en doğru ve etkin sonuca ulaşmaları hedeflenerek gerçekleştirilmektedir.

*DLA eğitimi alacak olan aday öğrencimizin İngilizce seviyesi örnek bir DLA sınavı yapılarak belirlenir.

 

*Yapılacak seviye tespit sınavının sonucunda kaç saat çalışacağı adayın sınav program zamanına göre programlanmaktadır.

 

*Kabin memurlarımızın aylık uçuş planları baz alınarak- derslerimiz her bir Kabin Memuru öğrencimizin ayrı ayrı boş günlerine göre planlanmaktadır. Grup eğitimlerimizde her adayın uygun boş günü ve seviyelerine göre ayrı sınıflarda eğitim planmaktadır.

 

*DLA ders programı ve içeriği; Kabin memurlarımızın İngilizce seviyesi ve eksik olunan İngilizce bilgi alt yapısı( cümle kurumu- konuşma beceri düzeyi-kelime bilgisi) değerlendirilerek düzenlenmektedir.

 

*DLA sınavında başarı elde etmek için gerekli olan ve de DLA sınavını değerlendiren (Rater) değerlendiricilerin puanlamada dikkate aldığı ; Pronunciation- Structure- Vocabulary-Fluence-Production becerilerini en yüksek seviyeye taşımak üzere eğitim verilmektedir.

*Verdiğimiz eğitim Genel İngilizce eğitimi değildir. Genel İngilizce eğitimi DLA sınavında adayların başarıya ulaşmasını sağlayacak ders içeriği ile birlikte verilmektedir.

*Sınav değerlendirme esasları göz önünde bulundurulur ve sınav içeriğine uygun okuma parçaları, senaryolar, genel sorular ve görseller, derslerimiz esnasında kullanılarak öğrencilerin sınav sistem ve yapısına hakim olmaları sağlanır.

* Sınav bilgisayar ortamında kişisel kulaklık ve mikrofonla gerçekleştirilmektedir. Sorular hem görsel hem de işitsel olarak sorulmakta olup, önceki sorulara geri dönülememektedir. Dolayısıyla sınavda başarılı olabilmek için sınav formatında ve sınav sistemine göre çalışılması önemlidir.

*İngilizce cümleler kurma, kelimeleri doğru kullanma, günlük hayatın gereksinimleri doğrultusunda ve çeşitli senaryo ve durumlar karşısında cevaplar verme, konuşmada akıcılık ve cümle kurguları gibi kriterler esas alınarak eğitimlerimiz gerçekleştirilir.

*Gerekli alt yapıya ve dil yeterliğine sahip olmayan öğrencilerimiz için hızlı ve sonuç odaklı eğitimlerimiz bulunmaktadır.

*DLA sınavında adayların bölümlere göre verilen sorulara 75 sn konuşmalarına yönelik DLA sınavları uygulanır. Adayların kendi konuştukları cevapları duymalarını sağlayacak bilgisayar üzerinden sistemler derslerimizde kullanılmaktadır.

*Öğrencilerimize etkin ve kapsamlı çalışma desteği sağlanır.

*Vocabulary (kelime) dağarcığının zenginleştirme amacıyla özel kelime programları uygulanır.

*DLA çalışma materyalleri ve bookleti öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilmektedir.

DLA sınavı ingilizce speaking kursu

WOLA-TURK HAVA YOLLARI- KABİN EKİBİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI –DLA SPEAKING PROGRAM İÇERİĞİ;

THY-DLA  sınavında hedef puanınızı almanız için belli bölümlerini belirttiğimiz önemli beceri ve nokta atışları çerçevesinde en hızlı şekilde hedefe ulaşmanız için gereken konuşma becerisi eğitimi gerçekleştirilmektedir.

THY-DLA  sınavında -Konuşma Bölümü Sınav format hakkında

– THY-DLA  sınavında -Konuşma Bölümünden yüksek puan almak için ipuçları

– THY-DLA  sınavında -Konuşma Bölümü konular, sorular ve örnekler

– THY-DLA  sınavında -Konuşma Bölümünde yapılmaması gereken hatalar

THY-DLA  sınavında -Konuşma Bölümü Planlama stratejileri üzerinde çalışılacaktır.

*** TOPLAM 16 DERS SAATİDİR.

***Bir önce ki DLA sınavında alınan puana göre 24 SAAT olarak da programlanabilmektedir.

*Çalışma programları aylık olarak belirlenen kabin memurlarının çalışma saatlerine-izin dönemlerine uygun esnek eğitim programları uygulanır. Bu bireysel programlama sayesinde adaylar derslerini kaçırmamış olmaktadırlar ve de ders düzen sistemine göre verimli bir eğitim alabilmektedirler.

***EĞİTİM SÜRESİ: 1 AY olarak planlanmıştır.

**** Daha yoğun program almak isteyen adaylar için alternatif programlarımız mevcuttur.

Derslere başlanılmadan önce adayımız ile mutlaka ön değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

DLA sınavı ingilizce speaking kursu

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wA7yjSbfHv8&ab_channel=WOLAAKADEM%C4%B0

 

error: Tüm hakları saklıdır