Ana sayfa » Mesleki İngilizce
MESLEKİ İNGİLİZCE

Mesleki İngilizce

Mesleki İngilizce programı İş İngilizcesi sınıfları olarak üçer aylık iki modül şeklinde devam edecek ve öğrenci birinci modülü tamamladıktan sonra ikinci modüle geçecektir.Öncelikle uygulanan İngilizce Seviye Tespit Sınavı ile öğrencinin İngilizce seviyesi belirlenir. Sonrasında yapılan görüşmede öğrencinin İngilizce ihtiyacı, öğrenme amacı, hedefi ve ayırabileceği zaman göz önüne alınarak, en uygun modüle yerleştirilir.Birinci modüle devam edecek öğrencinin en az 1000 kelimelik bir İngilizce haznesi olması, complex cümleleri kurup anlaması ve 250-300 kelimelik bir metin yazabilmesi beklenir.

  • Birinci Modülümüzde “Intelligent Business Coursebook-Pre-Intermediate” (Longman)
  • İkinci modülümüzde “Market Leader-Intermediate” (Pearson Longman) ders kitapları kullanılacaktır.

Video gösterimleri, CD-ROM’dan dinleme dersleri ve egzersiz kağıtları (worksheets) ile desteklenecek programlarımızı başarı ile tamamlayan öğrencinin altı aylık dönem sonunda iş hayatında rahatlıkla İngilizce sunumlar, üst düzey İngilizce konuşmalar yapabilecek seviyeye gelmesi beklenir.Mesleki İngilizce Kursuna devam eden öğrenciler dilerlerse hiçbir ek ücret ödemeden hafta sonlarında verilen English Speaking (konuşma) veya English Listening (dinleme) sınıflarına da katılabileceklerdir.

  • 4 temel dil unsurunun kazanılmasına paralel olarak kendi alanlarında idari ve teknik Dinleme ve Konuşma yetisinin geliştirilmesi.
  • Mesleki kitap, broşür, rapor, dergi gibi yazılı metinleri Okuma ve Anlama kelime ve terim bilgisinin geliştirilmesi
  • Rapor, İş Mektubu Yazma gibi konularda yazılı ifade ve tekniğinin geliştirilmesi
  • Çeviri Teknikleri
E-posta ve İş Yazışmaları İngilizcesi, toplantı ve sunum teknikleri İngilizcesi
Finans, Muhasebe, Tıp, Hukuk, IK İngilizcesi

İletişim uluslararası iş ortamında başarının ilk şartıdır. İyi iletişim kurumunuzun iş dünyasında başarısını etkiler, kurumunuza ve çalışanlarınıza önemli fırsatlar getirir. Çalışanlarınızın dil becerilerini ölçmenize yardımcı oluyoruz.

 

mesleki ingilizce

 

mesleki ingilizce

error: Tüm hakları saklıdır