Ana sayfa » Kabin Sınavı

THY Kabin Memurluğu İngilizce Programı

THY Kabin memurluğu İngilizce Yazılı ve Sözlü sınavlarından geçmenizi sağlıyoruz. Bu sayede iyi bir işe ve kariyere sahip olacaksınız.

Sadece WOLA ACADEMİ‘nin sunduğu bu fırsatı şimdi hemen değerlendirin!

Her sene onlarca kabin memuru adayını THY’de kariyer sahibi yapan World of Language Academy’de bu alanda deneyimli ve başarılı eğitmenler sayesinde siz de hedefinize en doğru şekilde ulaşacaksınız!

Eğitimin İçeriği
 • Gramer Eğitimi: THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilgisinden tasarruf edeceksiniz!
 • Dinleme alıştırmaları: Bu sayede hem yazılı hem de sözlü sınavda dinlediğinizi zorlanmadan anlayabileceksiniz!
 • Speaking dersleri: Yabancı öğretmenler eşliğinde aldığınız eğitimler ile mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı bir biçimde cevap verebileceksiniz!
 • Ek olarak: Sınav öncesi ve sonrasında Motivasyon, Özgüven arttırma, Kaygı azaltma gibi eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geleceğiniz ve kariyeriniz için doğru yerdesiniz!

İki yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmiş olan,  358’den fazla uçağa sahip genç filosu ile 120’nin üzerinde ülkeye uçmakta olan Türk Hava Yolları, gençlerin kariyer hedefleri arasında da en gözde şirketlerden biri haline geldi.

Yaklaşık 12.000 kabin memurunun çalıştığı şirketin, yeni kabin memuru almak için açtığı ilana rekor başvuruda bulunuldu.

Mülakatların sürmekte olduğu bu günlerde THY’nin alacağı Bay ve Bayan Kabin Memuru Adaylarında aranan ön koşullardan biri de iyi derecede İngilizce bilmek.

Bu seviyelere ulaşabilmek için bazı özel çalışmalar gerekmektedir.

World Of Language Academy; Kabin Memurluğu sınavında başarıyı kişiye özel hazırladığı ileri derece İngilizce eğitim programı ile kabin memurluğu mülakatlarına girmeden önce İngilizce seviyenizi hem yazılı düzeyde hem de konuşma düzeyinde istenilen noktada yukarıya taşıyor.

World Of Language Academy’nin hazırladığı sınava yönelik eğitimlerde; Gramer Eğitiminde THY yazılı sınavına birebir uygun
gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edebilmektesiniz.

Listening ve speaking eğitimlerinde ise mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı cevap vermeniz sağlanmaktadır.

Eğitimlerimizde W.O.L.A. nın hazırladığı kurumumuzun eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Her sene onlarca kabin memuru adayını THY’de kariyer sahibi yapan World of Language Academy, bu alanda deneyimli ve başarılı eğitmenler sayesinde sizi de sınav formatına uygun bir eğitim ile, ezberden uzak, WOLA Metot ile öğrenim görerek.

THY Kabin memurluğu sınavına göre İngilizce seviyenize göre ayrılmış seviyelerde hazırlayarak ve sizin de yeni bir iş ve kariyere sahip olmanızı sağlıyor.

THY KABİN MEMURLUĞU SINAVI SÜREÇLERİ VE SINAV İÇERİKLERİ

THY Kabin Memurluğu Sınav Süreçleri detaylı olarak aşağıda gibidir.

İlana başvuru yapan adaylar;

‘Online Yetkinlik Envanteri Uygulaması’,

‘Online İngilizce Test Uygulaması’,

‘THY İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi’nde İngilizce Test Uygulaması’, ‘Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü &

Dövme Kontrolü ve Mülakat Süreçleri’ aşamalarından oluşan değerlendirme süreçlerine katılacaktır.

Süreçler aşağıda açıklanmıştır:

1. Aşama: Online Yetkinlik Envanteri Uygulaması;

 • Kişilik envanter testi, bireyin karakter analizini yapmak ve temel yetkinliklerini ortaya çıkarmak için kullanılan bir testtir. … Kişilik envanter testlerinde doğru ya da yanlış yanıt yoktur.
 • Sorulara verdiğiniz cevaplara göre davranış özellikleriniz, duygularınız ve düşünceleriniz analiz edilir.
 • Kişilik envanter testi, üstlenilecek göreve ve pozisyona bağlı olarak özelleştirilmiş, pozisyon için lüzumlu görülen yetkinlikleri ölçümleyen, duygusal, bilişsel ve fonksiyonel yönden yetkinlik profilini belirlemeye yönelik araçlardır.
 • Yetkinlik Envanteri uygulaması online olarak iletilmekte ve  sadece masaüstü ve laptop bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

2. Aşama:  Online İngilizce Test Uygulaması;

 • İlk aşamayı tamamlayan adaylara, THY Online İngilizce Testi e-posta yoluyla iletmekte ve gerekli açıklamalar ve yönlendirmeler iletilen mail de yer almaktadır.
 • İngilizce Testi içerik sınıflandırması açısından bilişsel testlerden bilgi testleri sınıfına girmektedir.
 • Kişinin İngilizce bilgisinin dilbilgisi, sözcük bilgisi ve okuduğunu anlama standartlarında ölçüldüğü bir bilgi testidir.

Genellikle ülkemizde İngilizce seviye değerlendirmeleri aşağıda belirtilen tabloya göre yapılmaktadır.

 • 01-19 Elementary(Başlangıç Seviyesi)
 • 20-34 Pre-Intermediate(Orta Seviye Öncesi)
 • 35-55 Intermediate (Orta Seviye)
 • 56-67 Upper-Intermediate (Orta Üstü Seviye)
 • 68-70 Advanced(İleri Seviye)

 

 • Online İngilizce Test Uygulaması yukarıda belirtilen seviyeleri ölçmenin dışında; belirli İngilizce test tekniklerini bilmenizi ve de soru tiplerine göre çözebilme yetisine sahip olmanızı gerektirir.
 • Online İngilizce Test Uygulaması sınavında; kelime bilgisi, dilbilgisi, close test, cümle tamamlama soruları, diller arası çeviri, okuma parçası yorumlama, verilen diyaloglarda ki boşlukları tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, paragraph tamamlama ve anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularından seçkisizce gelmektedir.
 • WOLA’da THY Kabin Memuru İngilizce sınav eğitimlerimizde, bu tarz soru tiplerini de çözmeyi öğrenerek ve de aynı zamanda İngilizce seviyesini yukarıya çekmekteyiz.
 • Özellikle en çok zorlanılan nokta olan kelime öğrenme çalışmalarında WOLA METODU uygulamaktayız.

3. Aşama: THY A.O. İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi’nde İngilizce Test Uygulaması;

 • İkinci aşamada uygun bulunan adaylar, Türk Hava Yolları tarafından e-posta yoluyla İngilizce Test uygulamasına davet edilmektedirler.
 • Söz konusu sınav, İstanbul’da bulunan THY IK Değerlendirme Merkezi’nde  gerçekleştirilmektedir.
 • THY Online İngilizce Test Uygulaması formatından tamamen farklı soru tip ve formları içeren THY Merkez sınavı, birden fazla aşama ve her aşamada farklı soru sayıları içeren, belli bir algoritma ile ölçüm yapılmakta olan, işi dolayısı ile İngilizce kullanması gereken tüm pozisyonlar için, işe alma ve yerleştirme ve kariyer gelişiminde kullanılan çoktan seçmeli bir İngilizce sınavıdır.
 • THY Merkez sınavı sonucunda elde edilen puan, istenen iş pozisyonuna yönelik sektörel ve kurumsal kaideler çerçevesinde ele alınmaktadır.
 • İşe alım sınavlarında sadece GENEL İNGİLİZCE eğitimin yeterli olmadığı ve de sonuç alınması gereken sınavın formatında hazırlanmanın gerekliliği çerçevesinde;
 • WOLA, THY Kabin Memuru adaylarını, sınav formatında ve de aynı zamanda sınav formatı İngilizce bilgisini ÖĞRETEREK hazırlar. World Of Language Academy’nin hazırladığı sınava yönelik eğitimlerde; Gramer Eğitiminde THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edebilmektesiniz.
 • WOLA’da tüm materyaller WOLA tarafından hazırlanmış, sınav formatına uygun kitaplardır ve de eğitim alan öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilmektedir.

4. Aşama:  Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü & Dövme Kontrolü ve Mülakat Süreçleri;

Yukarıda belirtilen uygulama sonuçları uygun bulunan adaylar, Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü ve Dövme Kontrolü ve Mülakat süreçleri için THY tarafından e-posta yoluyla davet edilmektedir.

Söz konusu süreçler, İstanbul’da bulunan THY IK Değerlendirme Merkezi’nde  gerçekleştirilmektedir.

 WOLA- THY MÜLAKAT SÜREÇ EĞİTİMLERİ

Kabin Personeli olabilmek için ileride düzeyde İngilizce sahibi olmak gereklidir. Adayların en çok endişe etmekte olduğu THY İNGİLİZCE MÜLAKAT süreç eğitimleri hem İngilizce konuşabilmek hem de İngilizce iş mülakatlarında sorulara nasıl ceavp vermeniz gerektiğine dair çalışmalar içeren eğitimlerdir.

THY Mülakat süreçlerinde başarı sağlayacak seviyelere ulaşabilmek için bazı özel çalışmalar gerekmektedir.

Kabin Memurluğu sınavında başarıyı size özel hazırlayacağımız ileri derece İngilizce eğitim programı ile kabin memurluğu mülakatlarına girmeden önce İngilizce seviyenizi hem yazılı düzeyde hem de konuşma düzeyinde istenilen noktada yukarıya taşınacaktır.

Derslerimizin içeriğinde önemle üzerinde durulan noktalar;

 • Kelime bilgisi
 • Dilbilgisi
 • Anlama
 • Akıcılık
 • Etkileşim

Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Eğitimi

Kabin memuru adaylarımız için sınava yönelik ve mesleki becerilerine yönelik verilmekte olunan eğitimlerde adayların konuşma dil yetkinlikleri ölçülmektedir.

Kabin memuru adayların dil yetkinliklerine göre 3 farklı seviyede düzenlenmektedir. Adayların hangi seviyedeki eğitime başlayacakları kurumumuz eğitmenleri tarafından uygulanacak yazılı ve sözlü seviye tespit sınavı sonucuna göre belirlenmektedir.

İngilizce konuşabilme becerisini adayın kazanması sağlanarak; GEREKLİ İNGİLİZCE KELİME VE CÜMLELEŞTİRME eğitimi WOLA METOT ile verilerek aynı zamanda THY İNGİLİZCE MÜLAKAT SINAV sistemine göre çalışılmaktadır.

Spontane sorulara gerekçelendirilerek cevap verilmesi gerektiği için, ezber yöntemi ile iş mülakatlarında başarıya ulaşmanın apaçık olduğu bu noktada, her adayı kendisine yöneltilen soruya vereceği cevap farklı olacaktır.

WOLA da gerçekleştirilen THY Kabin Memurluğu Sınavı Mülakat eğitimlerinde aday ile gerek iş mülakat teknikleri üzerinden çalıştığı gibi aynı zaman da İngilizce konuşma becerisini yukarıya çekecek gerekli İNGİLİZCE EĞİTİMLER de drama teknikleri kullanılarak verilmektedir.

Adayın kendisine yöneltilecek sorulara akıcı ve mülakata uygun bir şekilde cevap vermesi sağlanmaktadır.

Kabin Memurluğu Türkçe Mülakat Eğitimi;

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere diğer uçuş kurumlarının düzenlemiş oldukları Türkçe sınavlara yönelik eğitim verilmektedir.

Adayın iş tecrübeleri ve somut örnekler üzerinden yapılan yetkinlik bazlı mülakatlar adayın objektif bir şekilde değerlendirilmesini ve pozisyona uygun doğru adayın seçilmesini mümkün kılar.

Mülakatlar da adayın söz konusu işe uygun olup olmadığı ve ne tür yetkinliklere sahip olduğu hakkında bilgi edinilir.

Aslında bir nevi adayın geçmişine bakarak gelecek performansının öngörülmeye çalışılması olarak da özetlenebilir.

Mülakatlarda adayın geçmiş performansları ve sorunlar karşısında gösterdiği davranış biçimleri esas alınır.

Bu nedenle mülakatlarda adayın sahip olduğu yetenekler ve yapmış olduğu başarıları, somut örnekleriyle anlatması beklenir.

Adayın cevapladıkları soruları aynı zamanda gerekçelendirmeleri gerekir.

Burada beklenen sonuç, kişinin belli bir işi en başarılı şekilde yapmasını sağlayan bilgi, beceri ve tutumları kapsayan davranışlarını tespit edebilmektir.

Bir iş görüşmesinin olmazsa olmazı kendimizi kısaca tanıtmak, iş tecrübeleri ve eğitimimizden bahsetmek, iş hayatında edindiğimiz nitelikleri örneklemek ve istediğimiz iş alanı ile ilgili temel bilgileri doğru ve ikna edici bir şekilde verebilmek kısa bir mülakat süresi içerisinde çok önemlidir.

WOLA da mülakata hazırladığımız adaylarımız ile beden dili ve beden dilini içeren unsurlar, role playing ve role switch
teknikleri ile eğitim verilmekte olup, adaya gelebilecek Türkçe mülakatlarda ki sorulara kurumsal iş görüşmelerinde verilmesi gereken cevap ve sistemler göz önüne alınarak eğitim verilmektedir.

Ayrıca;
Sınav öncesi ve sonrasında Motivasyon, Öz güven arttırma, Kaygı Azaltma eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.
Geleceğiniz ve kariyeriniz için doğru yerdesiniz!

THY Kabin Memurluğu için aranan şartlar nelerdir?

THY Kabin Memurluğu için aranan şartlar:
Genel Koşullar
 • T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
 • 01/01/1988 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az 31.12.2019 tarihine kadar tecilli olmak)

Sağlık ve Fiziki Koşullar

 • Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.
 • THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
 • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
 • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol 

 • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir.
 • Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.
 • Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir.
 • Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
 • Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Adaylarımızın Dikkatine! 

 • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,
 • Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
 • Kabin Memuru İlanımıza başvuru yapıp aşamalardan herhangi birine (online test, evrak, boy-kilo ve diğer mülakat aşamaları) katılmış olan,

adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır

Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

KABİN İNGİLİZCESİ

Kabin Sınavı

Kabin Sınavı

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ana sayfa » Kabin Sınavı

THY Kabin Memurluğu İngilizce Programı

THY Kabin memurluğu İngilizce Yazılı ve Sözlü sınavlarından geçmenizi sağlıyoruz. Bu sayede iyi bir işe ve kariyere sahip olacaksınız.

Sadece WOLA ACADEMİ‘nin sunduğu bu fırsatı şimdi hemen değerlendirin!

Her sene onlarca kabin memuru adayını THY’de kariyer sahibi yapan World of Language Academy’de bu alanda deneyimli ve başarılı eğitmenler sayesinde siz de hedefinize en doğru şekilde ulaşacaksınız!

Eğitimin İçeriği
 • Gramer Eğitimi: THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilgisinden tasarruf edeceksiniz!
 • Dinleme alıştırmaları: Bu sayede hem yazılı hem de sözlü sınavda dinlediğinizi zorlanmadan anlayabileceksiniz!
 • Speaking dersleri: Yabancı öğretmenler eşliğinde aldığınız eğitimler ile mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı bir biçimde cevap verebileceksiniz!
 • Ek olarak: Sınav öncesi ve sonrasında Motivasyon, Özgüven arttırma, Kaygı azaltma gibi eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geleceğiniz ve kariyeriniz için doğru yerdesiniz!

İki yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmiş olan,  358’den fazla uçağa sahip genç filosu ile 120’nin üzerinde ülkeye uçmakta olan Türk Hava Yolları, gençlerin kariyer hedefleri arasında da en gözde şirketlerden biri haline geldi.

Yaklaşık 12.000 kabin memurunun çalıştığı şirketin, yeni kabin memuru almak için açtığı ilana rekor başvuruda bulunuldu.

Mülakatların sürmekte olduğu bu günlerde THY’nin alacağı Bay ve Bayan Kabin Memuru Adaylarında aranan ön koşullardan biri de iyi derecede İngilizce bilmek.

Bu seviyelere ulaşabilmek için bazı özel çalışmalar gerekmektedir.

World Of Language Academy; Kabin Memurluğu sınavında başarıyı kişiye özel hazırladığı ileri derece İngilizce eğitim programı ile kabin memurluğu mülakatlarına girmeden önce İngilizce seviyenizi hem yazılı düzeyde hem de konuşma düzeyinde istenilen noktada yukarıya taşıyor.

World Of Language Academy’nin hazırladığı sınava yönelik eğitimlerde; Gramer Eğitiminde THY yazılı sınavına birebir uygun
gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edebilmektesiniz.

Listening ve speaking eğitimlerinde ise mülakatlarda sorulan sorulara doğru ve akıcı cevap vermeniz sağlanmaktadır.

Eğitimlerimizde W.O.L.A. nın hazırladığı kurumumuzun eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Her sene onlarca kabin memuru adayını THY’de kariyer sahibi yapan World of Language Academy, bu alanda deneyimli ve başarılı eğitmenler sayesinde sizi de sınav formatına uygun bir eğitim ile, ezberden uzak, WOLA Metot ile öğrenim görerek.

THY Kabin memurluğu sınavına göre İngilizce seviyenize göre ayrılmış seviyelerde hazırlayarak ve sizin de yeni bir iş ve kariyere sahip olmanızı sağlıyor.

THY KABİN MEMURLUĞU SINAVI SÜREÇLERİ VE SINAV İÇERİKLERİ

THY Kabin Memurluğu Sınav Süreçleri detaylı olarak aşağıda gibidir.

İlana başvuru yapan adaylar;

‘Online Yetkinlik Envanteri Uygulaması’,

‘Online İngilizce Test Uygulaması’,

‘THY İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi’nde İngilizce Test Uygulaması’, ‘Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü &

Dövme Kontrolü ve Mülakat Süreçleri’ aşamalarından oluşan değerlendirme süreçlerine katılacaktır.

Süreçler aşağıda açıklanmıştır:

1. Aşama: Online Yetkinlik Envanteri Uygulaması;

 • Kişilik envanter testi, bireyin karakter analizini yapmak ve temel yetkinliklerini ortaya çıkarmak için kullanılan bir testtir. … Kişilik envanter testlerinde doğru ya da yanlış yanıt yoktur.
 • Sorulara verdiğiniz cevaplara göre davranış özellikleriniz, duygularınız ve düşünceleriniz analiz edilir.
 • Kişilik envanter testi, üstlenilecek göreve ve pozisyona bağlı olarak özelleştirilmiş, pozisyon için lüzumlu görülen yetkinlikleri ölçümleyen, duygusal, bilişsel ve fonksiyonel yönden yetkinlik profilini belirlemeye yönelik araçlardır.
 • Yetkinlik Envanteri uygulaması online olarak iletilmekte ve  sadece masaüstü ve laptop bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

2. Aşama:  Online İngilizce Test Uygulaması;

 • İlk aşamayı tamamlayan adaylara, THY Online İngilizce Testi e-posta yoluyla iletmekte ve gerekli açıklamalar ve yönlendirmeler iletilen mail de yer almaktadır.
 • İngilizce Testi içerik sınıflandırması açısından bilişsel testlerden bilgi testleri sınıfına girmektedir.
 • Kişinin İngilizce bilgisinin dilbilgisi, sözcük bilgisi ve okuduğunu anlama standartlarında ölçüldüğü bir bilgi testidir.

Genellikle ülkemizde İngilizce seviye değerlendirmeleri aşağıda belirtilen tabloya göre yapılmaktadır.

 • 01-19 Elementary(Başlangıç Seviyesi)
 • 20-34 Pre-Intermediate(Orta Seviye Öncesi)
 • 35-55 Intermediate (Orta Seviye)
 • 56-67 Upper-Intermediate (Orta Üstü Seviye)
 • 68-70 Advanced(İleri Seviye)
 • Online İngilizce Test Uygulaması yukarıda belirtilen seviyeleri ölçmenin dışında; belirli İngilizce test tekniklerini bilmenizi ve de soru tiplerine göre çözebilme yetisine sahip olmanızı gerektirir.
 • Online İngilizce Test Uygulaması sınavında; kelime bilgisi, dilbilgisi, close test, cümle tamamlama soruları, diller arası çeviri, okuma parçası yorumlama, verilen diyaloglarda ki boşlukları tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, paragraph tamamlama ve anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularından seçkisizce gelmektedir.
 • WOLA’da THY Kabin Memuru İngilizce sınav eğitimlerimizde, bu tarz soru tiplerini de çözmeyi öğrenerek ve de aynı zamanda İngilizce seviyesini yukarıya çekmekteyiz.
 • Özellikle en çok zorlanılan nokta olan kelime öğrenme çalışmalarında WOLA METODU uygulamaktayız.

3. Aşama: THY A.O. İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi’nde İngilizce Test Uygulaması;

 • İkinci aşamada uygun bulunan adaylar, Türk Hava Yolları tarafından e-posta yoluyla İngilizce Test uygulamasına davet edilmektedirler.
 • Söz konusu sınav, İstanbul’da bulunan THY IK Değerlendirme Merkezi’nde  gerçekleştirilmektedir.
 • THY Online İngilizce Test Uygulaması formatından tamamen farklı soru tip ve formları içeren THY Merkez sınavı, birden fazla aşama ve her aşamada farklı soru sayıları içeren, belli bir algoritma ile ölçüm yapılmakta olan, işi dolayısı ile İngilizce kullanması gereken tüm pozisyonlar için, işe alma ve yerleştirme ve kariyer gelişiminde kullanılan çoktan seçmeli bir İngilizce sınavıdır.
 • THY Merkez sınavı sonucunda elde edilen puan, istenen iş pozisyonuna yönelik sektörel ve kurumsal kaideler çerçevesinde ele alınmaktadır.
 • İşe alım sınavlarında sadece GENEL İNGİLİZCE eğitimin yeterli olmadığı ve de sonuç alınması gereken sınavın formatında hazırlanmanın gerekliliği çerçevesinde;
 • WOLA, THY Kabin Memuru adaylarını, sınav formatında ve de aynı zamanda sınav formatı İngilizce bilgisini ÖĞRETEREK hazırlar. World Of Language Academy’nin hazırladığı sınava yönelik eğitimlerde; Gramer Eğitiminde THY yazılı sınavına birebir uygun gramer yapılarını öğrenerek vakitten ve gereksiz gramer bilginden tasarruf edebilmektesiniz.
 • WOLA’da tüm materyaller WOLA tarafından hazırlanmış, sınav formatına uygun kitaplardır ve de eğitim alan öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilmektedir.

4. Aşama:  Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü & Dövme Kontrolü ve Mülakat Süreçleri;

Yukarıda belirtilen uygulama sonuçları uygun bulunan adaylar, Evrak Kontrolü, Boy-Kilo Ölçümü ve Dövme Kontrolü ve Mülakat süreçleri için THY tarafından e-posta yoluyla davet edilmektedir.

Söz konusu süreçler, İstanbul’da bulunan THY IK Değerlendirme Merkezi’nde  gerçekleştirilmektedir.

 WOLA- THY MÜLAKAT SÜREÇ EĞİTİMLERİ

Kabin Personeli olabilmek için ileride düzeyde İngilizce sahibi olmak gereklidir. Adayların en çok endişe etmekte olduğu THY İNGİLİZCE MÜLAKAT süreç eğitimleri hem İngilizce konuşabilmek hem de İngilizce iş mülakatlarında sorulara nasıl ceavp vermeniz gerektiğine dair çalışmalar içeren eğitimlerdir.

THY Mülakat süreçlerinde başarı sağlayacak seviyelere ulaşabilmek için bazı özel çalışmalar gerekmektedir.

Kabin Memurluğu sınavında başarıyı size özel hazırlayacağımız ileri derece İngilizce eğitim programı ile kabin memurluğu mülakatlarına girmeden önce İngilizce seviyenizi hem yazılı düzeyde hem de konuşma düzeyinde istenilen noktada yukarıya taşınacaktır.

Derslerimizin içeriğinde önemle üzerinde durulan noktalar;

 • Kelime bilgisi
 • Dilbilgisi
 • Anlama
 • Akıcılık
 • Etkileşim

Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Eğitimi

Kabin memuru adaylarımız için sınava yönelik ve mesleki becerilerine yönelik verilmekte olunan eğitimlerde adayların konuşma dil yetkinlikleri ölçülmektedir.

Kabin memuru adayların dil yetkinliklerine göre 3 farklı seviyede düzenlenmektedir. Adayların hangi seviyedeki eğitime başlayacakları kurumumuz eğitmenleri tarafından uygulanacak yazılı ve sözlü seviye tespit sınavı sonucuna göre belirlenmektedir.

İngilizce konuşabilme becerisini adayın kazanması sağlanarak; GEREKLİ İNGİLİZCE KELİME VE CÜMLELEŞTİRME eğitimi WOLA METOT ile verilerek aynı zamanda THY İNGİLİZCE MÜLAKAT SINAV sistemine göre çalışılmaktadır.

Spontane sorulara gerekçelendirilerek cevap verilmesi gerektiği için, ezber yöntemi ile iş mülakatlarında başarıya ulaşmanın apaçık olduğu bu noktada, her adayı kendisine yöneltilen soruya vereceği cevap farklı olacaktır.

WOLA da gerçekleştirilen THY Kabin Memurluğu Sınavı Mülakat eğitimlerinde aday ile gerek iş mülakat teknikleri üzerinden çalıştığı gibi aynı zaman da İngilizce konuşma becerisini yukarıya çekecek gerekli İNGİLİZCE EĞİTİMLER de drama teknikleri kullanılarak verilmektedir.

Adayın kendisine yöneltilecek sorulara akıcı ve mülakata uygun bir şekilde cevap vermesi sağlanmaktadır.

Kabin Memurluğu Türkçe Mülakat Eğitimi;

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere diğer uçuş kurumlarının düzenlemiş oldukları Türkçe sınavlara yönelik eğitim verilmektedir.

Adayın iş tecrübeleri ve somut örnekler üzerinden yapılan yetkinlik bazlı mülakatlar adayın objektif bir şekilde değerlendirilmesini ve pozisyona uygun doğru adayın seçilmesini mümkün kılar.

Mülakatlar da adayın söz konusu işe uygun olup olmadığı ve ne tür yetkinliklere sahip olduğu hakkında bilgi edinilir.

Aslında bir nevi adayın geçmişine bakarak gelecek performansının öngörülmeye çalışılması olarak da özetlenebilir.

Mülakatlarda adayın geçmiş performansları ve sorunlar karşısında gösterdiği davranış biçimleri esas alınır.

Bu nedenle mülakatlarda adayın sahip olduğu yetenekler ve yapmış olduğu başarıları, somut örnekleriyle anlatması beklenir.

Adayın cevapladıkları soruları aynı zamanda gerekçelendirmeleri gerekir.

Burada beklenen sonuç, kişinin belli bir işi en başarılı şekilde yapmasını sağlayan bilgi, beceri ve tutumları kapsayan davranışlarını tespit edebilmektir.

Bir iş görüşmesinin olmazsa olmazı kendimizi kısaca tanıtmak, iş tecrübeleri ve eğitimimizden bahsetmek, iş hayatında edindiğimiz nitelikleri örneklemek ve istediğimiz iş alanı ile ilgili temel bilgileri doğru ve ikna edici bir şekilde verebilmek kısa bir mülakat süresi içerisinde çok önemlidir.

WOLA da mülakata hazırladığımız adaylarımız ile beden dili ve beden dilini içeren unsurlar, role playing ve role switch
teknikleri ile eğitim verilmekte olup, adaya gelebilecek Türkçe mülakatlarda ki sorulara kurumsal iş görüşmelerinde verilmesi gereken cevap ve sistemler göz önüne alınarak eğitim verilmektedir.

Ayrıca;
Sınav öncesi ve sonrasında Motivasyon, Öz güven arttırma, Kaygı Azaltma eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.
Geleceğiniz ve kariyeriniz için doğru yerdesiniz!

THY Kabin Memurluğu için aranan şartlar nelerdir?

THY Kabin Memurluğu için aranan şartlar:

Genel Koşullar
 • T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
 • 01/01/1988 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az 31.12.2019 tarihine kadar tecilli olmak)

Sağlık ve Fiziki Koşullar

 • Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.
 • THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
 • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
 • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol 

 • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir.
 • Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.
 • Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir.
 • Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
 • Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Adaylarımızın Dikkatine! 

 • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,
 • Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
 • Kabin Memuru İlanımıza başvuru yapıp aşamalardan herhangi birine (online test, evrak, boy-kilo ve diğer mülakat aşamaları) katılmış olan,

adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır

Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

KABİN İNGİLİZCESİ

Kabin Sınavı

Kabin Sınavı

error: Tüm hakları saklıdır