Ana sayfa » IELTS Kursu

 

IELTS özel ders

 

IELTS Kursu

IELTS kursu WOLA‘da sınava yönelik hazırladığımız programımızda IELTS kursu Adayı öğrencileremize öncelikle örnek bir IELTS sınavı uygulanmaktadır.Bu noktada önemli olan IELTS hedefine ulaşmak isteyen aday öğrencinin dil portfolyosuna göre seviyesinin ne olduğundan farklı olarak, hedeflenen IELTS puanına göre, “okuma” , “yazma” , “konuşma” ve “dinleme” bölümlerinde hangi düzeyde olduğudur. Aday öğrencinin seviyesi B1 olabilir ama bu seviye sadece dil bilgisinde ise, uygulanacak çalışma farklı olacaktır.Her bir beceri de çalışma programı yapılmadan önce bilgi düzey derecesinin ne olduğu sağlıklı bir çalışma planı oluşturmak açısından son derece önemlidir.

IELTS sınavına özel bir eğitim vermekteyiz. Kurumuzun öğrencilerimiz için özel olarak hazırladığı IELTS kitabımız, Türkçe ve İngilizce anlatımlı “IELTS YAZMA” ve “IELTS OKUMA” kitaplarımız dışında tüm IELTS kitap ve materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilmektedir.
IELTS kursu

IELTS REFERRAL PARTNER olan WOLA da öğrencilerimize başvuru dahil bütün süreçleri kurumumuzdan yürütme imkanı sağlamaktayız. IELTS konusunda gerçekleşen tüm değişiklikleri ve güncellemeleri her zaman referral partner olduğumuz IELTS ile takip ederek öğrencilerimizle paylaşmaktayız.

IELTS kursu Sınav programlarında başarı elde edebiliyor olmanın en önemli unsurlarından bir tanesi; eğitim veren eğitmenlerin sınav tecrübesi ve de sınav taktiği ve sınav stratejisine göre derslerin işlenmesidir.

IELTS Kursu Model Yapısı

W.O.L.A. da kişiye özel öğretim modeli uygulanarak en hızlı şekilde istenilen başarıya ulaşmak için zaman kaybı olmadan stratejik yaklaşımlarla en hızlı sonuç mutlaka alınmaktadır.

W.O.L.A.‘nın eğitmenleri “IELTS” özel eğitimi almış, yılların sınav tecrübesine sahip eğitmenlerdir.

Yılların tecrübesi ile IELTS sınavına hazırlanmak isteyen ve fakat genel İngilizce eğitimi stratejisi ile mağdur olmuş onlarca öğrencimizin başarı ile hedeflerine ulaşmasını sağladık.

Öğrencimizin doğru bildiği yanlışlar hızla tespit edilerek İngilizce eğitiminde şimdiye kadar kendisine engel teşkil eden tüm handikaplar alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından birkaç saatlik ders neticesinde çözüme ulaştırılmaktadır.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde aday öğrencilerin en çok sıkıntı duyduklarını belirttikleri alan “yazma” “writing” bölümü olmaktadır.

Writing eğitiminde önemli olan nokta hedeflenen puana göre yazım tekniklerini geliştirmek ve de dilbilgisi seviyesini akademik düzeyde uygulayıp, efektif zaman planlaması yaparak, akademik kelime bilgisini kullanarak yazım teknikleri ile uygulamayı öğrenmektir.

IELTS kursu WOLA da gerçekleştirilen “writing” eğitimlerinde gerek “TASK 1” bölümü için grafik çeşitlerini doğru okuma ve akademik kelimeler kullanılarak hedeflenen puana göre yazma gerek “TASK 2 “bölümü için organizasyon yapısı uygulama, konu ile ilgili fikir geliştirme, akademik düzeyde cümle yapısı kurma eğitimleri sınav programına uygun teknik ve de İngilizce bilgi düzeyi yukarı çekilerek derslerimiz gerçekleştirilir.

Hedeflenen her puan düzeyi için “okuma” , “yazma” , “konuşma” ve “dinleme” çalışmaları ve teknikleri farklıdır.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde; “reading, “okuma “ bölümünde sınav tekniği olarak kullanılan “Skimming and scanning” metine göz atmak ve hızlıca tarayarak anahtar kelimeleri kullanarak cevaba ulaşma teknikleri de öğretilmektedir.

Bu tekniklerle eğitim İngilizce bilgi düzeyi ve de akademik kelime bilgi düzeyi yüksek olan öğrencilerimizde hızlıca hedeflenen sonuca ulaşmayı sağlamaktadır.

Ve fakat pre-ıelts düzeyinde olan öğrencilerinde “skimming and scanning”yönetimi uygulandığını ve hedefledikleri puana ulaşamamış öğrencilerde kişiye uygun stratejı uygulanmadığında istedikleri puana ulaşamamış olduklarını yılların tecrübesi ile gözlemledik.. Pre-ıelts öğrencilerin de mutlaka okunan parçayı anlama, okuma becerisi geliştirme eğitimi verilmelidir.

IELTS kursu W.O.L.A.’da gerçekleştirilen IELTS “reading” “okuma” eğitimlerimiz de; okuma parçasının ana fikrini kavrama, metnin içerisinde ki gerekli bilgilere hızlıca ulaşma, bilinmeye kelimelerin anlamını eş anlamlıları mantığı ile kavrama ve metnin içerisinden ulaşma becerileri geliştirilerek uygulanır.

Bu sayede uzun zamanlar çalışmalar gerçekleştiren fakat istedikleri sonuca ulaşamayan öğrenciler, çok kısa sürede senelerdir etkin bir şekilde öğrenemedikleri tüm eksiklerini çok kısa sürede tamamlarlar.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde; “speaking” “konuşma” bölümü aday öğrencilerin yılların eğitim sistemi öğretileri sebebi ile en çok zorlandıkları bölümdür.

Gerek sorulan sorulara, konunun dışına çıkmadan cevap verebilme, gerek konu ile ilgili akademik kelimeleri doğru kullanma ve akıcı konuşma son derece önemlidir.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde “speaking” “konuşma” bölümünde ana problemlerden biri olan sorulara uzun (süre dahilinde) sistemli , konu mantığı içinde cevap verebilme ve akıcı konuşma stratejileri etkin bir şekilde öğretilir.

3 ayrı bölümden oluşan “speaking” “konuşma” bölümü sınav sistem mantığı içerisinde çalışmalar yapılır. IELTS “speaking” “konuşma” bölümünde hedeflenen puanı alma stratejisi genel İngilizce speaking klup mantığının çok uzağında akademik bilgi becerisi gerektiren bir yapıdır.

IELTS kursu WOLA da eğitim akademik İngilizce sınav stratejisine hakim deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde;”listening “dinleme” bölümü, mevcut eğitim sistemimizde, eğitim stratejilerinde çok uygulanmayan bir bölüm olmasından kaynaklı aday öğrenciler tarafından puan alması zor olarak tanımlanan bir bölümdür.

Sınav programı olan IELTS eğitimimizde;”listening “dinleme” bölümü soru tipleri üzerinden gerek sınav tekniği mantığı üzerinden çalışılırken, öğrencilerimizin soruları analiz etme yeteneği geliştirilirken,soruları analiz etme stratejileri üzerinden çalışılır.

Dinleme parçalarında soruların cevaplarının hızlıca yakalanabileceği kısımlara dikkatle odaklanarak, dinleme parçalarını doğru takip etme ve soru tiplerine göre kelime ve cevapları doğru uygulama eğitimleri verilir.

IELTS kursu

W.O.L.A.’da öğrencinin IELTS eğitimi almadan önce İngilizce bilgisini genel kanı olan “Advanced” düzeye getirmesi zorunlu değildir. Sınav programı eğitimlerinde öğrencinin “okuma” , “yazma” , “konuşma” ve “dinleme” bölümlerinden her bir becerinin sistemli olarak yukarı taşınması önemlidir.

W.O.L.A.‘da gerçekleştirilen eğitimlerde her seviyeye uygun IELTS eğitimleri verilmektedir. PRE-IELTS eğitimimiz aylar süren genel İngilizce eğitiminde farklı olarak, her bir beceride IELTS sınavına uygun olarak tüm bölümlerde beceriler akademik olarak öğretilerek yukarıya çekilir.

blank
error: Tüm hakları saklıdır