THY KABİN MEMURU SPEAKING SINAVI

 

CABIN CREW SPEAKING

KABİN MEMURU OLMAK İSTEYEN ADAYLAR İÇİN

 

 

 

 

 

 

KABİN MEMURLUĞU İNGİLİZCE SPEAKING SINAV EĞİTİMİ

Her sene pek çok havayolu şirketi kabin memuru alım ilanı açmaktadır. Açılan bu ilanlara oldukça yoğun başvuru olmaktadır. Çalışma koşulları ve şartları oldukça cezbedici olan bu sektör gerek bu alanda üniversitelerde eğitim görmüş adayların gerek gönlü havacılık sektöründe olan adaylar için çalışmak istenen bir alan haline gelmiştir.

KABIN MEMURLUĞU SINAV SÜREÇLERİ;

Havayolu şirketlerinin her birinin sınav içeriği birbirine göre değişiklik göstermekle birlikte, genel olarak; öncelikle internet üzerinden ya da yüz yüze yapılan bir yazılı gramer sınavı- İngilizce sınavı ile beraber kişilik –envanter testi uygulanmaktadır.

Bir sonraki aşamada ise evrak-boy-kilo-dövme başvuru kriterlerini başarı ile tamamlayan adayların, Türkçe kurul ve Türkçe psikolojik mülakat dışında girdikleri sınavlardan biri de; bir kurul karşısında sözlü İngilizce mülakatıdır. Sözlü mülakatlar genelde yazılı sınavdan daha sonraki günlerde, ilk aşamayı geçen adaylara davet maili gönderilerek yapılmaktadır.

Kurulda değerlendirme yapan yetkililer, adaylara kabin memurluğu ile ilgili soruların yanı sıra günlük hayattan sorular da sormaktadır. Buradaki amaç ise söylenenleri adayın anlaması yani “basic compherension” yeteneğinin ölçülmesi ve sorulara verilen cevaplarda akıcılık ve gramer olarak düzgünlük şartlarını aranmasıdır.  Türkiye’de İngilizce öğrenenleri temel problemi konuşma pratiği eksiği olduğu için yazılı sınavı geçen adayların en zorlandıkları yer burasıdır.

Bir iş görüşmesinin olmazsa olmazı kendimizi kısaca tanıtmak, iş tecrübeleri ve eğitimimizden bahsetmek, iş hayatında edindiğimiz nitelikleri örneklemek ve istediğimiz iş alanı ile ilgili temel bilgileri verebilmek gibi becerileri İngilizce pratik yaparak ve gelebilecek spontane soruların anlaşılması ve birkaç cümle ile açıklanmasına çalışılması performansı artıracaktır.

KABİN MEMURLUĞU İNGİLİZCE SPEAKING EĞİTİM PROGRAM ÖZELLİĞİ ve HEDEFİ;

KABİN MEMURLUĞU İNGİLİZCE SINAVLARINDA en çok zorlanılan bölüm İNGİLİZCE MÜLAKAT bölümüdür.

THY başta olmak üzere tüm mülakat sınavlarında her adayın en çok çekindiği nokta İngilizce mülakatlardır. Mülakatlarda istenen,

*Adayın sorulan soruları anlaması

* İngilizce dilbilgisi kurallarına göre cevap vermesi

*Verilen cevapların kurum kültürüne uygun olmasıdır!

*Mülakat süreci artık karşılıklı diyalog olarak gelişmektedir.

*Adayın İngilizce “mülakat teknikleri” dahilinde “konuşma”- gelişen konuşma ve konulara göre kurum kültürü  dahilinde “sohbet” edebilmesidir.

Dünyadaki İngilizce öğrenenlerin en önemli önceliklerinden biri, akıcılıklarını arttırmaktır;

İngilizce de akıcı konuşma ne demektir?

Genellikle duraklamalardan kaçınmak da dahil olmak üzere dili ne kadar çabuk ve / veya “yumuşak” konuşabilecekleri anlamına gelir. Ne yazık ki, akıcılık, özellikle İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamadan ve bu becerileri ders dışında da geliştirmeye çalışıyorsanız, BELLİ BİR SİSTEMİ TAKİP ETMEDİĞİNİZ TAKDİRDE, geliştirilmesi en zor becerilerden biridir.

KABİN MEMURU ADAYLARININ “İngilizce Mülakat” lar da başarılı olabilmeleri için gerekli olan SİSTEM(WOLA METHODU) ile gelen sorulara nasıl cevap verebileceğinizi; örnek sorular ve örnek cevapların lıstenıng ve okuma bölümleri ile KABİN MEMURLUĞU SINAVINA HAZIRLANIP BİZİMLE BAŞARAN YÜZLERCE ÖĞRENCİ ARASINDA YERİNİZİ ALABİLİRSİNİZ!

 

WOLA 12 yıldır kabin memuru olmak isteyen adayları THY nin yeni sınav sistemine göre kabin memurluğu sınavlarına hazırlayarak yeni bir iş ve kariyere sahip olmalarını sağlamaktadır…

Pandemi sonrası değişen sınav sistemlerine göre, adayları yeni sınav sisteminde; sadece gelebilecek sorulara ezber ile değil, İngilizce seviyesini yukarı çekerek sınavlara hazırlıyoruz bu sayede eğitim sonunda adayların kalifiye olarak hazır olmanızı sağlıyor ve sonuca ulaştırıyoruz.

 

KABİN MEMURLUĞU İNGİLİZCE SPEAKING EĞİTİM PROGRAM İÇERİĞİ;

KABİN MEMURLUĞU İNGİLİZCE sınavında hedef puanınızı almanız için belli bölümlerini belirttiğimiz önemli beceri ve nokta atışları çerçevesinde en hızlı şekilde hedefe ulaşmanız için gereken konuşma becerisi eğitimi gerçekleştirilmektedir.

-Kabin Memurluğu Sınavı Konuşma Bölümü Sınav format hakkında

Kabin Memurluğu Sınavı Konuşma Bölümünden geçebilmek için ipuçları

– Kabin Memurluğu Sınavı -Konuşma Bölümü konular, sorular ve örnekler

– Kabin Memurluğu Sınavı -Konuşma Bölümünde yapılmaması gereken hatalar

Kabin Memurluğu Sınavı Konuşma Bölümü Planlama stratejileri üzerinde çalışılacaktır.

*** TOPLAM 30 DERS SAATİDİR.

Adayların okul-iş yoğunlukları ve zaman yönetimleri göz önüne alınarak;

***EĞİTİM SÜRESİ: 7 hafta olarak planlanmıştır.

**** Daha yoğun program almak isteyen adaylar için alternatif programlarımız mevcuttur.

Derslere başlanılmadan önce adayımız ile mutlaka ön değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

***Derslerimiz adayların yaşamlarında ki zaman planlarına göre ders saatleri haftalık olarak planlanmaktadır…

***Eğitimlerimiz grup eğitimi olarak planlanmıştır.

*** Bire-bir ders programlarımız mevcuttur.

 

blank

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YaMC2eYqDJc&ab_channel=WOLAAKADEM%C4%B0

https://www.youtube.com/watch?v=1N_GeA4FM4s&ab_channel=WOLAAKADEM%C4%B0

https://www.youtube.com/watch?v=plKMx01bWjs&ab_channel=WOLAAKADEM%C4%B0

 

 

error: Tüm hakları saklıdır