TOEFL SINAVI SPEAKING

WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİMİ

KARİYERİNİZİ ERTELEMEYİN. KİŞİYE ÖZEL ÇALIŞMA PROGRAMI İLE SİZ DE WOLA İLE HAZIR OLUN!

TOEFL SPEAKING EĞİTİMİ

TOEFL iBT ® Konuşma Bölümü nedir?

Yeni TOEFL Sınav Sisteminde Konuşma Bölümünde Neler Var?

TOEFL iBT ® Konuşma bölümü, akademik ortamlarda etkili bir şekilde İngilizce konuşma yeteneğinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Hem sınıf içinde hem de sınıf dışında karşılaşabileceğiniz gerçek yaşam durumlarına benzeyen 4 görevden oluşur.

  1. soruya “bağımsız konuşma görevi” denir, çünkü yanıt verirken tamamen kendi fikir, fikir ve deneyimlerinizden yararlanmanızı gerektirir.

2-4 arası sorular “entegre konuşma görevleri” olarak adlandırılır, çünkü İngilizce becerilerinizi (dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşma) tıpkı bir sınıfta ya da sınıfta yapacağınız gibi birleştirmenizi gerektirir.

Her yanıttan önce 15-30 saniye hazırlık süresi alacaksınız ve yanıtınız 45 veya 60 saniye uzunluğunda olacaktır. Yanıt vermek için mikrofona konuşuyor olacaksınız.

TOEFL sınavı speaking

TOEFL® Konuşma Testi Bölüm 1

Bu bölümde bir seçim hakkında 45 saniye konuşmanız gerekiyor. Size iki durum veya görüş sunulacaktır. Hangisini tercih ettiğiniz sorulacaktır ve seçiminizi açıklamanız gerekecektir.

Toefl Konuşma Testi Bölüm 1-Örnek Soru:

 

Some people think they can achieve more when they are with other people. Others think they are more productive when they are alone. What is your opinion? Explain why.

Hazırlama Süresi: 15 saniye

Yanıt Süresi: 45 saniye

15 saniye sonra lütfen mikrofona konuşmanız gerekmektedir. 45 saniye konuşmalısınız.

TOEFL® Konuşma Testi Bölüm 2

Integrated Tasks

Read/Listen/Speak

  1. Campus Situation Topic: Fit and Explain.

Hazırlama süresi: 30 saniye

Yanıt Süresi: 60 saniye

TOEFL sınavı speaking sınıfı

Bir okuma parçası (75-100 kelime) kampüsle ilgili bir konuyu sunar.

Bir dinleme pasajı (60-80 saniye, 150-180 kelime) okuma pasajında ​​konuyla ilgili yorum yapar.

Soru, sınava giren kişiden konuşmacının fikrini okuma parçası bağlamında özetlemesini ister.

TOEFL® Konuşma Testi Bölüm 3

Academic Course Topic: General/ Specific.

Hazırlama süresi: 30 saniye

Yanıt Süresi: 60 saniye

.

Bir okuma parçası (75-100 kelime), akademik bir konudan bir terimi, süreci veya fikri genel olarak tanımlar.

Bir dersten alıntı (60-90 saniye; 150-220 kelime), okuma parçasındaki terimi, süreci veya fikri göstermek için örnekler ve özel bilgiler sağlar.

Soru, sınava giren kişiden okuma parçası ve ders alıntısındaki önemli bilgileri birleştirmesini ve iletmesini ister.

TOEFL® Konuşma Testi Bölüm 4

Academic Course Topic: Summary.

Hazırlama süresi: 20 saniye

Yanıt Süresi: 60 saniye

Dinleme pasajı, bir dersten (90-120 saniye; 230-280 kelime) bir terim veya kavramı açıklayan ve bu terim veya kavramı açıklamak için somut örnekler veren bir alıntıdır.

Soru, sınava giren kişiden dersi özetlemesini ve örnekler ile genel konu arasındaki ilişkiyi anladığını göstermesini ister.

.

WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİM PROGRAM İÇERİĞİ;

TOEFL speaking sınavından yüksek puan almak için;

  1. TOEFL Konuşma Testinin Yapısını Anlamanız çok önemlidir.

TOEFL INDEPENDENT PART lar da; tanıdık konular hakkında açık ve mantıklı konuşma yeteneğinizi göstermeniz gerekir. Kullandığınız fikirler, size sunulan akademik materyalden değil kendi kişisel deneyimlerinizden gelmelidir. Her bağımsız görevin iki bölümü vardır: neyi tartışmalısınız ve fikirlerinizi nasıl organize etmelisiniz.

INTEGRATED PART lar da;

Bu bölümlerde kampüsle ilgili bir konuda 100-120 kelimelik bir pasaj okuyacaksınız. Ardından bir kampüs durumundan bir pasaj dinleyeceksiniz. Hazırlanmak için 30 saniyeniz ve okuma ve dinleme parçasının nasıl ilişkili olduğu hakkında konuşmak için bir dakikanız var.

 

Okurken ve dinlerken, ana noktalar hakkında notlar almalısınız, böylece daha sonra iki bölümün nasıl ilişkili olduğu hakkında konuşabilirsiniz.

 

Sınavda ne bekleyeceğinizi biliyorsanız, kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Hızlı okumaya ve hızlı notlar almaya hazır olmalısınız ve ardından iki parçanın nasıl bağlandığını kontrol etmek için dinlemelisiniz.

Sınav benzeri görevler yaparak ne kadar çok pratik yaparsanız, o kadar iyi olursunuz.

Bu yapıları bilmeden genel İngilizce mantığında sorulara cevap vermediğiniz takdirde dilediğiniz puana ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Wola-Toefl speaking eğitiminde sınavda istenen puanı almanız için gereken nokta atışı çalışmalar ile öğrencilerimize eğitim verilmektedir.

 

  1. Konuşma Puanlama Kriterlerini Öğrenmeniz çok önemlidir.

 

TOEFL Konuşma Testinde önemli olan konuşma becerilerini geliştirebilmeniz için performansınızı değerlendirmek için kullanılan ilgili kriterleri bildiğinizden emin olmanızdır.

 

Wola-Toefl speaking eğitiminde aşağıda belirtilen kriterler öğrencilerimize detaylı bir şekilde uygulamalar ile öğrenim verilerek arzu ettiğiniz puanı almanız hedeflenmektedir.

 

İşte kriterler:

 

Soruya cevap: Bu kriter, görevi anlama ve konuyla ilgili bir şekilde konuşma yeteneğinizi ifade eder. Örneğin, nedenler ve örnekler vermeniz isteniyorsa, tam olarak bunu yapmalısınız. Örnek vermeyi unutursanız veya bunun yerine ayrıntı verirseniz, puan kaybedersiniz.

 

Anlaşılabilirlik: Bu kriter, ne kadar iyi anlaşılabileceğinizi ifade eder. Konuşmanız, değerlendirici tarafından kolayca takip edebiliyorsa, muhtemelen bu kriterde yüksek puan alırsınız.

 

Organizasyon: Cevabınız net bir şekilde organize edilmiş ve geliştirilmişse, bu kriterde yüksek puan alabilirsiniz. Konuşmanızı nasıl organize edeceğinize dair detaylı çalışma yapılır.

 

Akıcılık: Tereddüt etmeden konuşabiliyorsanız ve konuşmanız doğal bir şekilde akıyorsa, akıcılıkta yüksek puan alırsınız.

 

Telaffuz: Tek tek sesleri doğru telaffuz edebiliyorsanız, kelime vurgusunu doğru yaparsanız ve iyi bir tonlamaya sahipseniz, arzu ettiğiniz puanı almanız için çok önemli bir kriterdir.

 

Unutmayın, telaffuz aksanla ilgili değildir. Neredeyse tüm anadili olmayan konuşmacıların aksanı vardır ve bu, puan kaybetmenize neden olmaz.

 

Dilbilgisi: Bu, gelişmiş dilbilgisi yapılarını ve yüksek düzeyde doğruluk kullanma yeteneğinizi ifade eder. WOLA speaking eğitiminde yüksek akademik cümleleştirme üzerine çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

 

Kelime Bilgisi: Kelime bilginiz, ne demek istediğinizi doğru bir şekilde söylemek için kullanabileceğiniz geniş bir kelime dağarcığına sahip olduğunuzu kanıtlamakla ilgilidir. TOEFL konuşma sınavında konuya göre ilgili akademik kelimeleri kullanmanız son derece önemlidir.

Toefl Sınavı Speaking

 

WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİM HEDEFİ;

Gündelik çoğu durumda, örneğin bir kafede, konuştuğumuzda basit, kısa cümleler kullanırız. Öğrencilerimize İngilizce konuşma seviyeniz nedir dediğimiz de en çok karşılaştığımız cevap bu dur.. .Sürekli İngilizce konuşacağımız bir iş ortamımız olmaması ve de hedefe yönelik çalışmaların yapılmamasından kaynaklı bu problemler ile karşılaşmaktayız.

WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİM PROGRAMIMIZDA; Konuşma-mülakat eğitimimizin ilk seviyelerinde, tipik günlük ortamlarda kısa ifadeler kullanarak hemen İngilizce konuşmaya başlarsınız ve de istenilen kompleks yapılara doğru ilerlemeyi“ cümleleştirme İngilizcesi “(Wola methodu) mantığında yapılan çalışmalar ile güçlendirerek ilerler ve ardından eğitim boyunca bunları geliştirirsiniz.

WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİM PROGRAMIMIZDA; son derece önemli olan telaffuz becerilerini geliştirebilmek için sınav formatında eğitim verilmektedir. Aynı zamanda fonetik betiği çalışması gerçekleştirilerek daha önce çıkmış sınav soru formatları üzerinden çalışmaktayız.

TOEFL SPEAKING EĞİTİM PROGRAMIMIZ;

*Adayın sorulan soruları anlaması sürecini geliştirmek,

* Adayın İngilizce dilbilgisi kurallarına göre cevap vermesini sağlamak

*Adayın verilen cevapların TOEFL-SPEAKING sınav formatına uygun olmasını sağlamak!

* TOEFL SPEAKING sınavında, size konuşmanız için sınırlı bir süre verilir. Sık kullanılabilecek ifadeleri öğrenmek akıcılık konusunda size yardımcı olacaktır. Sınavınızda, iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olması için konuşma testinde kullanabileceğiniz ifadeler öğrenilmesini sağlamak…

* TOEFL SPEAKING sınavında, organizasyon çok önemlidir:  Organizasyon, anlaşılabilirlik konusunda sınavınızda yardımcı olacaktır, bu nedenle, WOLA- TOEFL SPEAKING EĞİTİM PROGRAMIMIZDA, yaptığınız herhangi bir konuşmada takip edebileceğiniz bir yapıları nasıl organize edildiğini görebilmeniz için örnek yapılar üzerinden çalışmalar yapılarak sınavda istenen puanı almanızı sağlamak üzerine çalışmalar gerçekleştirilir.

üzerine programlanmıştır….

WOLA- TOEFL SPEAKING PROGRAM

*** TOPLAM 16 DERS SAATİDİR.

İş hayatında ki adayların iş yoğunlukları ve zaman yönetimleri göz önüne alınarak eğitim süresi

***EĞİTİM SÜRESİ: 3 hafta olarak planlanmıştır.

**** Daha yoğun program almak isteyen adaylar için alternatif programlarımız mevcuttur.

Derslere başlanılmadan önce adayımız ile mutlaka ön değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

error: Tüm hakları saklıdır